Kto mało myśli, błądzi wiele ~ Leonardo da Vinci
Rozumiemy siebie jedynie odbywając dookolną drogę pośród znaków ludzkości utrwalonych w dziełach kultury  ~ Paul Ricoeur
Biblioteka jest [...] szczególną świątynią twórczego ducha ludzkiego, który odzwierciedla [...] Boże Tchnienie ... ~ Jan Paweł II
Czytałam i coraz jaśniejszym stawał mi się świat ~ Eliza Orzeszkowa

Świat widziany oczami dziecka

sam w sobie jest niezwykły

Renata Piątkowska

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

II Gminny Konkurs Plastyczny „Świat Sercem Dziecka Malowany”

W dniu 05.06.2018 r. w bibliotece odbyło się rozstrzygnięcie  II Gminnego Konkursu Plastycznego „Świat Sercem Dziecka Malowany”  dla dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Iwierzyce. Konkurs zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka oraz XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dzieci miały do wyboru dwa tematy:

1.      1.  Moja ulubiona postać z bajki

2.     2.  Moje marzenia

Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań książką wśród najmłodszych dzieci, uwrażliwienie dzieci na własne potrzeby w otaczającej je rzeczywistości oraz stworzenie dzieciom możliwości rozwijania zainteresowań i zdolności plastycznych. Na konkurs wpłynęło 26 prac plastycznych z 6 przedszkoli. Prace zgodnie z regulaminem konkursu mogły być wykonane indywidualnie lub zbiorowo (3 dzieci).

Komisja w składzie:

1.      Pani Elżbieta Chorąży – Instruktor plastyk w MGOK w Sędziszowie Młp.

2.      Pani Barbara Czeladka – Instruktor w MGOK w Sędziszowie Młp.

3.      Pani Edyta Czeladka – magister sztuki

Przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Marcin Pyżalski z Będzienicy, Eliza Bryda, Amelia Bryk, Julia Ciosek
z Olchowej.

II miejsce: Julita Mędrygał z Wiercan, Gabriela Wójcik, Zuzanna Gątarska, Milena Bubeńko z Bystrzycy.

III miejsce: Kinga Kraja z Będzienicy, Emilia Nawrocka, Julia Draus, Kamil Draus

z Bystrzycy.

Wyróżnienie: Marcel Hajduk z Wiercan, Nikola Malinowska i Rozalia Filipek z Iwierzyc, Nikodem Baran z Będzienicy, Franciszek Świętoń z Będzienicy, Jakub Kocoń z Wiercan, Zuzanna Ciba z Nockowej, Oskar Wróbel z Bystrzycy.

W tym dniu gościliśmy Panią Ewę Nawój z Księgarni Nova wraz z Panią Beatę Krawiec – animatorką, dzięki której dzieci miały okazję spotkać się z bohaterami bajek m.in: Czerwony Kapturek i Smok Novuś. Na zakończenie spotkania dzieci mogły dotknąć szklanej kuli z cewką Tesli i zobaczyć jak przepływa prąd. Było to ciekawe doświadczenie dla przedszkolaków, które bardzo im się podobało o czym świadczył uśmiech i radość na ich twarzach.

W spotkaniu wzięli udział laureaci konkursu wraz z rodzicami, dzieci z przedszkola z Iwierzyc i Bystrzycy wraz z opiekunami.

Nagrody wręczyli: Pani Lucyna Majka Dyrektor biblioteki wraz z  Panią Beatą Krawiec.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom  i opiekunom  za udział w konkursie a wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

•
  •                                                                                               Strona www NPRCz

Książkowy niekalendarz

Academica - Regulamin użytkownika